قوانین و مقررات مترجمان شهر ترجمه

شرایط استخدام و اشتغال در مجموعه شهر ترجمه

۱. استخدام در مجموعه شهر ترجمه به صورت غیر حضوری و با پاسخگویی به سوالات مطرح‌شده انجام می‌پذیرد. چنانچه متقاضی این آزمون را با موفقیت به اتمام برساند، از وی درخواست می‌شود که رزومه شغلی و تحصیلی خود را در قالب مد نظر ارسال نماید.

۲. افرادی که سابقه تحصیل یا اخذ مدرک در رشته‌‌های ادبیات زبان و زبان شناسی و مترجمی زبان را دارند و یا پیشتر، ترجمه اثری را با موفقیت به اتمام و چاپ رسانده‌اند، از حقوق و مزایای بهتری برخوردار خواهند شد.

۳. پس از استخدام مترجم در مجموعه شهر ترجمه، از وی درخواست می‌شود که حوزه‌های ترجمه‌ای مورد علاقه خود را به همراه مبلغ پیشنهادی (با توجه به توانایی‌های شخصی) برای ترجمه هر کلمه از زبان فارسی به زبان خارجی و بالعکس ارائه دهد. بدیهی است که مبلغ پیشنهادی باید به اندازه‌ای معقول باشد که مورد ارزیابی قرار گیرد. در غیر این صورت، تیم کارشناسی شهر ترجمه اقدام به ارائه مبلغ مد نظر خود خواهد کرد.

۴. برقراری ارتباط با مترجمان از طریق ایمیل، شبکه‌های پیامرسان، پیامک یا پنل کاربری خواهد بود. بنابراین تمامی مترجمان ملزم به ایجاد شرایط و بستر لازم برای برقراری ارتباط با مدیران مجموعه شهر ترجمه خواهند بود.

۵. مجموعه شهر ترجمه اختیار قطع همکاری با هر یک از مترجمان خود را داراست. لذا آغاز همکاری با این گروه به منزله استخدام دائمی نخواهد بود.

۶. مترجمان مجموعه شهر ترجمه می‌توانند تمامی مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خود از جمله میزان مبلغ دریافتی برای انجام پروژه را در فضایی دوستانه با پشتیبان گروه مطرح نمایند.

۷. استخدام مترجم در مجموعه شهر ترجمه منوط به امضای تعهدنامه شغلی و آپلود فایل اسکن برگه امضاشده همراه با سایر مدارک درخواستی می‌باشد.

۸. مترجمان در عرض ۱ ساعت پس از دریافت پروژه ارسالی باید اقدام به پذیرش یا رد آن نمایند. چنانچه مترجمی اقدام به رد ۳ پروژه در طول سال نماید، وی برای ادامه همکاری باید توضیحات قانع کننده‌ای در اختیار کارشناسان مجموعه قرار دهد.

۹. در صورت پذیرش پروژه، مترجم حتما باید سر موعد مقرر اقدام به تحویل پروژه نماید. در صورت عدم تحویل به موقع پروژه توسط مترجم انتخاب شده، ادامه همکاری با وی قطع خواهد شد.

۱۰. در صورت محرز شدن ایجاد خسارت توسط مترجم به مشتری به دلیل عدم رعایت هر یک از تعهدات از جمله تعهد تحویل به موقع پروژه، رعایت اصل امانتداری، عدم افشای اطلاعات و یا هر گونه سوء استفاده از پروژه ارسالی، پروفایل مترجم غیر فعال شده و مجموعه شهر ترجمه مجاز است در محکمه‌های مربوطه اقامه دعوی نماید.