ترجمه شفاهی

ترجمه شفاهی شهر ترجمه

جلسات، کنفرانس‌ها، سمینارها و وبینارهایی که در سرتاسر ایران و جهان برگزار می‌شوند، همواره یک پای ثابت دارند و آن هم مترجم شفاهی است. در واقع، حضور شخص مترجم شفاهی است که به یک جلسه چندجانبه از کشورها و شهرهای مختلف معنا می‌بخشد. از این رو، ترجمه شفاهی را باید امری بسیار حساس و مهم تلقی کرد. مجموعه شهر ترجمه با اشراف کامل بر حساسیت و اهمیت این موضوع، مترجمانی را برای خود برمی‌گزیند که توانایی حرفه‌ای و آکادمیک بسیار بالایی در ترجمه شفاهی و ترجمه همزمان دارند. برای آگاهی از این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مطلب را به دقت بخوانید و با خدماتی که شهر ترجمه در این حوزه ارائه می‌دهد، بیشتر آشنا شوید.

ترجمه شفاهی یا ترجمه همزمان

ترجمه شفاهی عبارتی کلی است که برای تمایز این نوع ترجمه از ترجمه کتبی مثل ترجمه مقاله و کتاب از آن استفاده می‌شود. به طور عمومی، ترجمه شفاهی به دو دسته تقسیم می‌گردد. دسته اول ترجمه همزمان و دسته دوم ترجمه پیاپی نام دارد. در ترجمه همزمان، مترجم به طور همزمان صحبت‌های گوینده جملات را شنیده و آنها را به زبان مقصد بر می‌گرداند. اما در ترجمه پیاپی، گوینده، جملات خود را به صورت بریده بریده ذکر می‌کند و با توقف در میان جملات، فرصت انجام ترجمه آن را دراختیار مترجم شفاهی قرار می‌دهد. جالب است بدانید که در مجموعه شهر ترجمه، هر دو نوع ترجمه توسط مترجمان حرفه‌ای ارائه می‌شود.

ترجمه شفاهی انگلیسی به فارسی

از آنجایی که محور اصلی بسیاری از جلسات، زبان انگلیسی بوده و ترجمه شفاهی انگلیسی به فارسی و بالعکس از اهمیت بسیار زیادی برخودار است، حساسیت گزینش مترجم توسط شهر ترجمه نیز برای این حوزه بسیار بیشتر بوده و معمولا اشخاصی انتخاب می‌شوند که دارای تجربه چندین ساله در این هستند. بنابراین، شما می‌توانید با اعتماد به مجموعه شهر ترجمه از بابت داشتن مترجمان شفاهی حرفه‌ای آسوده خاطر باشید.

اعزام مترجم شفاهی به تمامی شهرهای ایران

اگر جلسات شما به صورت آنلاین برگزار نمی‌شوند و نیاز به حضور فیزیکی مترجم شفاهی در این جلسات وجود دارد، شهر ترجمه این امکان را فراهم آورده که در اسرع وقت، مترجمان خود را به شهرهای مختلف ایران اعزام کند تا آنها با توانایی بسیار خوب خود، ترجمه جلسات شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

چگونه مترجم شفاهی انتخاب کنیم؟

برای انتخاب مترجم شفاهی، تنها کاری که شما باید انجام دهید، تماس با ما است. مشاوران و کارشناسان مجموعه شهر ترجمه با ارائه بهترین مشاوره‌ها و پیشنهادات به شما، راه انتخاب مترجم را برایتان کاملا هموار کرده و در اسرع وقت، شما را با مترجم مد نظرتان آشنا می‌کند.